9. septembril toimus meie instituudis Eesti haridusjuhtimise võrgustiku kohtumine.
Seminari esimeses pooles arutleti Eesti haridusvõrgu ning hariduse rahastusmudelite hetkeolukorra ja võimaluste üle. Koos otsiti nii vabas arutelus kui ka rühmatöös vastuseid järgmistele küsimustele: milline on kestlik koolivõrk ja millised haridusasutused sellesse kuuluma peaksid?; kuidas hinnata "kodulähedust"?; kas kestliku koolivõrgu asemel võiksime püüelda dünaamilise koolivõrgu poole?; milles seisneb KOVide vastutus alus- ja põhihariduse võrgu kujundamisel ning milliseid ressursse on selleks vaja?; millist vastutust võtavad ja saavad võtta erinevad osapooled, kui räägime kvalifitseeritud õpetajaskonnast ja järelkasvu tagamisest?; mida ja kuidas Eesti haridusvõrgu kohta uurida, milline on selles ülikoolide roll? jne.
Arutelude tulemusena loodi võrgustikus parem jagatud arusaam sellest, millised on Eesti haridusvõrgu ja hariduse rahastamise tänased väljakutsed, et neile üheskoos lahendusi hakata otsima. Ühtlasi on arutatu Tartu Ülikoolile sisendiks haridusjuhtimise suunal uute uurimissuundade fookuse seadmisel ning täienduskoolitusvõimaluste arendamiseks ja haridusinnovatsiooni töörühma tegevuste kavandamiseks.
Seminari teises pooles vahetati mõtteid haridusjuhtimise võrgustiku olemuse ja tegutsemispõhimõtete üle. Jõuti jagatud arusaamale, et võrgustik tegutseb ühistest väärtustest ja ideest kantuna, mille aluseks on heade kavatsuste lepe. Ühtlasi jagati võrgustikuliikmete plaane ja fookuses olevaid teemasid uuel õppeaastal ning otsustati, et kolm korda aastas, s.o iga võrgustiku kohtumise järel ilmuva infokirjaga liitumine on vaba kõigile huvilistele.
Tänaseid keskustelusid juhtisid Tartu Ülikooli haridusinnovatsiooni professor Margus Pedaste ning Tallinna Ülikooli haridusjuhtimise professor Eve Eisenschmidt ja nooremteadurid Kätlin Vanari ja Daniel Reinaru. Viljakasse diskussiooni panustasid Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Hariduse Kvaliteediagentuur - HAKA, Eesti Alushariduse Juhtide Ühendus, Eesti Kutseõppe Edendamise Ühing, Eesti Linnade ja Valdade Liit, Heateo Sihtasutus, Tallinna Ülikool, Sihtasutus Viljandi Hariduse Arengufond, Eesti Koolijuhtide Ühendus, Hariduse Edendamise Sihtasutus, Tallinna Haridusamet ning mitmed koolijuhid.
Järgmist võrgustiku kohtumist võõrustab jaanuaris Eesti Kutsehariduse Edendamise Ühing Tartus.